Zpět do obchodu

Registrace

Bardo

Po dlouhých letech zájmu, výzkumu a vývoje zkonstruoval Helmut Brinkmann magnetický gramofon s přímým pohonem »Oasis«. Protože tento projekt byl dobře přijat milovníky hudby po celém světě, rozhodli jsme se uvést na trh druhý model, který je vybaven magnetickým motorem s přímým pohonem a je inspirován designem našich špičkových modelů »Balance« a »LaGrange. «.

Na obrázku je standardní model »Bardo« s magnetickým motorovým pohonem. »Bardo performance« se vyznačuje kovovým krytem napájecího zdroje, který se používá pro gramofony »Balance« a »LaGrange« namísto standardního napájecího zdroje. Výsledkem je jasnější basová odezva a širší zobrazení místnosti.
Základnu raménka »Bardo« lze otáčet a fixovat bez vůle, což umožňuje jednoduché a přesné nastavení pro všechna raménka mezi 9” a 12”. Základ vrtáme podle raménka, které si zákazník vybere. Výstupní zdířky najdeme na zadní straně gramofonu, lze je vybavit RCA nebo XLR konektory, dále je možné osadit raménka s DIN konektory nebo pevnými kabely.
Dvě možné rychlosti, 33 1/3 a 45 ot./min., jsou volitelné spínačem na přední straně gramofonu a lze je jemně nastavit pomocí dvou otvorů, které jsou umístěny vedle spínače.
 

»Bardo« má magnetický motor s přímým pohonem, který vyvinul Helmut Brinkmann a vyrábí se v naší továrně. Pro motor a talíř je pouze jedno ložisko, v ložisku talíře je namontován kruhový magnet, který je soustředně poháněn do rotace přes cívky na desce plošných spojů pod magnetem. Elektronický obvod pohání cívky přes dva magnetické rezistory, které reagují na magnetická pole do vysoce konstantního a pomalého kruhového pohybu.

Mnoho gramofonů s přímým pohonem bylo zkonstruováno pro studia a rozhlasové stanice, kde bylo nutné mít doby spouštění kratší než jedna sekunda, čehož bylo dosaženo pomocí motorů s vysokým točivým momentem, které velmi rychle zrychlují a zastavují motor. To způsobilo silné "cogging efekty" doprovázené vysokými wow & flutter čísly. Abychom tomu zabránili, dlouho jsme pracovali na patentovaném řízení motoru, které přenáší do motoru právě tolik energie, aby zůstal na konstantní rychlosti. Stator motoru se skládá ze čtyř speciálně navržených budicích cívek, které jsou namontovány soustředně s vysokou přesností kolem talířového ložiska. Na základě poslechových relací jsme se rozhodli upustit od typického montážního úhlu 90 stupňů ve prospěch nestandardního rozpisu 22,5 stupňů, který v důsledku překrývání magnetických polí dále omezoval nežádoucí změny rychlosti. Rotor motoru také funguje jako podtácek a na spodní straně nese magnetický prstenec s osmi póly. Uvnitř motoru jsou měřeny otáčky kotouče rychloměrem a převáděny na proměnné napětí, které je přiváděno do řídicího obvodu, kde se otáčky porovnávají s referenčním napětím, které je nastavitelné pomocí otočných potenciometrů. Samostatné vyhřívání ložiska, které je součástí ložisek »Balance« a »LaGrange«, není nutné. Okruh motoru je neustále pod proudem, jen se přepnou otáčky na nulu nebo 33 resp. 45. Tímto způsobem je ložisko udržováno v teple klidovým proudem motorového pohonu.

Pohon: Talíř poháněný přímo magnetickým polem; "měkké" proporcionální ovládání
Napájení: Externí napájecí zdroj v polovodičové technologii
Ložisko: Mazané přesné (hydrodynamické) radiální ložisko, tiché a bezúdržbové
Talíř: Speciální hliníková slitina optimalizovaná pro rezonanci; povrch rovinné leštěné křišťálové sklo
Základna: 15 mm dural s geometrií optimalizovanou pro rezonanci
Základna ramene: Pohyblivá (otočná) bez vůle pro jednoduché a přesné nastavení raménka, s rychlým uvolněním. Vhodná pro všechna ramena mezi 9 a 12" a také několik ramen s lineárním vedením
Konektory: RCA, XLR nebo průchodka pro raménka s 5kolíkovými konektory DIN; DIN konektor (3 pin) pro přímé spojení externího zdroje; 2mm konektor pro zemnící vodič
RPM: 33 1/3 a 45, volitelné spínačem; LED indikátor rychlosti (33 1/3 = zelená, 45 = červená)
Odchylka od jmenovité rychlosti: 0,0 % nastavitelná
Jemné nastavení rychlosti: ± 10 % nastavitelné
Wow & Flutter: 0,07 % lineární, 0,035 % vážený DIN 45507
Doba zrychlení: 12 / 16 sekund (33 1/3 / 45 ot./min.)
Rumble (hluk): -64 dB (testovací záznam DIN 45544); -68 dB (měřicí adaptér)
Hmotnost: Celková 14,8 kg (Základna 5 kg, Talíř 9,8 kg); Napájení 0,5 kg
Příslušenství: Žulová plošina 440 x 310 x 30 mm, plošina HRS

Zpět do obchodu