Zpět do obchodu

Registrace

RöNt III

Na první pohled se zdá být bláznivý nápad použít elektronky pro napájení nízkonapěťového gramofonu. Proč to tedy děláme? Zjistili jsme, že vakuum v usměrňovacích elektronkách nejen izoluje jejich desky od katod, ale také elektrické vedení od obvodů pohonu. Díky tomu »RöNt« funguje jako vysoce kvalitní síťový filtr pro naše gramofony. Pročištění sítě znatelně zlepšuje zvuk z hlediska čistoty, otevřenosti a prostornosti.
RöNt III je třetí generace lampového napájecího zdroje pro použití se všemi gramofony Brinkmann. Tento produkt představuje debut proprietárního „Simulátoru usměrňovačů trubek“ společnosti Brinkmann, který kombinuje vyšší výkon s celoživotní spolehlivostí. Stejně jako všechny produkty Brinkmann Audio má i RöNt evoluční design, zdokonalovaný během 25 let nepřetržité výroby. V souladu s touto nezastaralou filozofií lze některá vylepšení nového modelu dodat dřívějším verzím.


Původní RöNt debutoval v roce 1995, jako výsledek experimentování Helmuta Brinkmanna s elektronkami v každém bodě cesty audio signálu. Zjistil, že vakuum v usměrňovacích elektronkách nejen izoluje jejich desky od katod, ale také izoluje elektrické vedení od řídicích obvodů, což umožňuje RöNt fungovat jako zařízení pro čištění elektrického napájení gramofonů Brinkmann, což zlepšuje jejich zvuk z hlediska čistoty, transparentnosti a prostoru.
V roce 2007 Brinkmann představil své vlastní motory s přímým pohonem a řemenovým pohonem „Sinus“, které byly navrženy a vyrobeny interně výhradně pro použití v gramofonech Brinkmann. Motory Sinus vyžadovaly více proudu než jednotky Pabst používané v dřívějších Brinkmannových gramofonech, což si vyžádalo vývoj RöNt II. Okruh byl změněn na topografii třídy A s jedním zakončením, která nabízela hladší a transparentnější výkon. RöNt II využíval dvě vysokoproudé, nízkoodporové pentody (PL36) a jeden celovlnný usměrňovač (5AR4/GZ34).


V průběhu let byla nabídka vysoce kvalitních usměrňovacích elektronek 5AR4/GZ34 extrémně omezená a v důsledku toho byl Brinkmann nucen dodávat ruské usměrňovací elektronky, jejichž zvuk a spolehlivost nejsou optimální. Naštěstí Brinkmann viděl nedostatek jako příležitost pro inovaci….
Charakteristickým znakem RöNt III je „Rectifier Tube Simulator“ vytvořený Helmutem Brinkmannem, který pojmenoval „BZ34“ na počest elektronky GZ34/5AR4 dříve používané v RöNt II. BZ34 plní identickou funkci, ale bez posunu výkonu, stárnutí a případného selhání, kterému jsou vystaveny všechny elektronky. Výchozím bodem pro vývoj BZ34 byla elektronka Mullard NOS (New, Old Stock) GZ34, která zní nejlépe v RöNt II. (Z tohoto důvodu je Mullard standardně dodáván v RöNt II dodávaném s Brinkmann Anniversary Edition Balance.) NOS Mullard GZ34 jsou velmi vzácné a velmi drahé, a proto je nelze použít v sériové výrobě. Složitý obvod, BZ34 emuluje funkci a zvuk GZ34 NOS Mullard elektronky, bez jejích nevýhod opotřebení a selhání. BZ34 má neomezenou životnost, bezchybnou spolehlivost a výkon, který zůstává trvale vynikající po celá desetiletí používání. V souladu s filozofií designu „Future-Proof“ společnosti Brinkmann používá BZ34 stejný konektor Octal Tube Connector jako usměrňovací trubice 5AR4/GZ34, kterou nahrazuje, takže je možné jej dovybavit stávajícími jednotkami RöNt II. Instalací našeho BZ34 mohou majitelé RöNt II využívat naše nejnovější technologické pokroky, chránit své investice tím, že umožňují starším jednotkám přiblížit se výkonu, dlouhé životnosti, spolehlivosti a konzistenci našeho nejmodernějšího RöNt III, který nabízí ještě větší výhody ve všech těchto oblastí.


Kromě BZ34 obsahuje RöNt III další modifikace obvodu včetně přepracované vysokonapěťové cesty pro větší transparentnost, hmatatelnější a rozměrnější zvuk, stejně jako více hudebních detailů a „Flow“. RöNt III také těží z modernizovaných transformátorů. RöNt II a RöNt III jsou jinak identické, pokud jde o vlastnosti a estetiku. Oba jsou 100% kompatibilní se všemi gramofony Brinkmann Audio.

Volitelný zdroj napájení pro všechny gramofony
Spotřeba energie: cca. 80 wattů
Výstupní napětí: stabilizováno na 24 ..25VDC
Výstupní proud: 0...500 mA špičkový
Životnost: více než 10 000 hodin
Elektronky: 2x PL36 , 1x elektronkový simulátor BZ34
Rozměry: 180 x 65 (100) x 310 mm (ŠxVxH) (se žulou)
Hmotnost s žulou: ca. 12 kg
Rozsah dodávky: napájecí zdroj, napájecí kabel, žulový podstavec

Zpět do obchodu