Zpět do obchodu

Registrace

Sinus

Více než dvě desetiletí jsme se spoléhali na renomovaného německého výrobce Papst při dodávkách hnacích motorů pro naše gramofony s řemenovým pohonem. Technicky a hudebně jsme měli dobré výsledky s tímto motorem v kombinaci s naším patentovaným analogovým regulátorem rychlosti.

Brinkmannův rozsáhlý výzkum a vývoj našeho motoru s přímým pohonem pro gramofony »Oasis« a »Bardo« poskytl Helmutovi Brinkmannovi cenný vhled do řízení magnetických polí a na to, jak tyto znalosti použít ke snížení ozubení v motoru. Ukázalo se, že dalším logickým krokem bylo aplikovat tyto znalosti při návrhu nového motoru pro gramofony s řemenovým pohonem.

 

Nový motor »Sinus« se lépe hodí pro pohon talířů s vysokou hmotností (téměř 46 lb), jako jsou ty, které se nacházejí v našich gramofonech »LaGrange« a »Balance«, při použití 4fázového (4krát 90°) pohonu, kdy obvody umožňují velmi plynulé otáčení bez ozubení. Uspořádání budicích cívek a neodymových magnetů v kombinaci s budicím obvodem dosahuje 16 „pulzů“ na otáčku. Navíc velká rotující hmota 500 gramů, dosažená použitím těla motoru z poniklované oceli, funguje jako setrvačník. To pohání talíř gramofonu velmi rovnoměrnou silou a snižuje vibrace.
Hladké a tiché otáčení motoru umožňuje delší dozvuk nástroje, což má za následek více detailů, rozlišení a muzikálnosti. Plynulost pohybu motoru bez tření je snadno patrná v nenuceném plynutí hudby.

Nový motor generuje více točivého momentu, a proto je schopen zkrátit dobu rozběhu na několik sekund, což není problém pro nový elektronkový zdroj »RöNt II«, který je také schopen pracovat s motory s přímým pohonem.

Zpět do obchodu