Zpět do obchodu

Registrace

Taurus

Před více než deseti lety Brinkmann zahájil renesanci gramofonů s přímým pohonem představením Oasis. První zcela moderní gramofon s přímým pohonem Oasis spojil zakázkový motor Helmuta Brinkmanna s masivním talířem, jemným ovládáním rychlosti a nesčetnými technickými úspěchy, které definují designový étos Brinkmann Audio. Oasis spojil extrémní přesnost výšky tónu a odolnost nejlepších systémů přímého pohonu s úrovní muzikálnosti a plynulosti, která byla dříve výhradní doménou řemenového pohonu. Naše legendární Bardo brzy následovalo a od té doby je naším nejprodávanějším gramofonem.

Během několika posledních let Brinkmann vyvinul všestranný Spyder, provedl evoluční vylepšení našemu epochálnímu gramofonu Balance a představil Nyquist, široce považovaný za nejlepší digitálně-analogový převodník na světě. Lekce získané při vytváření těchto nejmodernějších komponent naznačily způsoby, jak bychom mohli posunout naši koncepci přímého pohonu na vyšší úroveň výkonu. Brinkmann hrdě představuje Taurus: nejlepší gramofon s přímým pohonem, jaký umíme postavit.

Stejně jako Oasis a Bardo je i Taurus vybaven naším motorem s magnetickým polem vyrobeným na zakázku podle vlastních konstrukčních specifikací společnosti Brinkmann. Naše unikátní „Soft“ ovládání rychlosti a talíř jsou rovněž zachovány; tím však podobnosti končí. Taurus, postavený na masivním 40 mm tlustém duralovém šasi inspirovaném Balance, přináší hlubší, viscerálnější basy v kombinaci s dynamickou agilitou, které charakterizují všechny gramofony Brinkmann s přímým pohonem. Základna Taurusu byla rezonančně optimalizována, aby potlačila mechanický hluk a umožnila hluboké tiché pozadí, kterým jsou gramofóny Brinkmann proslulé. Jako další pocta našemu gramofonu nabízí Taurus bezdrátovou volbu rychlosti pomocí gravírovaného hliníkového disku připomínajícího kabelové ovládání Balance. 

Balance nebyl jedinou inspirací pro Taurus. Vývoj Spyderu; konkrétně schopnost snadno přidávat nebo odebírat raménka přiměla Brinkmanna k vývoji patentovaného „Collar System“, který umožňuje našemu nejnovějšímu gramofonu snadno přeměnit z jednoramenného na dvouramenný systém a naopak. Prakticky všechna ramínka od 9“ do 12“ délky jsou přizpůsobena. Stejně jako všechny gramofony Brinkmann – jak s přímým, tak s řemenovým pohonem – je Taurus vybaven naším „Performance Power Supply“ (náš „RöNt“ zdroj vakuové trubice je volitelný upgrade) a skleněnou podložkou Crystal, která usnadňuje čištění a zlepšuje zvukový výkon.

Je Taurus malým bratříčkem Balance, nebo větším bratrem Barda? Vy rozhodněte. Ať tak či onak, Taurus definuje to nejlepší v technologii gramofonu s přímým pohonem.

Základny raménka: Dostupné pro prakticky všechna raménka o délce 9“ až 12‘‘. Proprietární „systém límce“ společnosti Brinkmann usnadňuje výměnu a úpravu ramen.
Pohon Talíře: přímo poháněný motorem s magnetickým polem s proporcionálním řízením rychlosti „Soft“.
Napájení: Externí „Performance“ polovodičový napájecí zdroj (v základu), elektronkový zdroj RöNt (volitelný).
Ložisko: Přesné mazané, hydrodynamické radiální ložisko je tiché a bezúdržbové
Talíř: Masivní, 10 kg hliníkový talíř se zapuštěnou, rovinně leštěnou křišťálovou skleněnou podložkou usnadňuje čištění a zlepšuje výkon
Základna: 40 mm dural s geometrií optimalizovanou pro rezonanci
Konektory: RCA, XLR nebo průchozí drážka pro raménka s 5kolíkovými konektory DIN
Rozměry: 420 x 320 x 100 mm (š x h x v)
Hmotnost: Celková 22 kg (Základna 12 kg, Talíř 10 kg); Napájení 3,2 kg
Volitelné příslušenství: žulová základna, vlastní izolační základna HRS, napájecí zdroj RöNt

Zpět do obchodu