Zpět do obchodu

Registrace

»Oasis« 10th Anniversary Edition (limitováno na 100ks )

Nejvýraznějším znakem gramofonu »Oasis« je pravděpodobně jeho přímý pohon. Při našem nekonečném hledání zlepšení kvality zvuku jsme se nezastavili u hodnocení různých hnacích mechanismů nebo jiných alternativ, jako jsou řemeny různých konzistencí. Rychle jsme však zjistili, že například řemeny dodávají zvuku základní zvukovou charakteristiku. Rozhodli jsme se je proto u tohoto nového modelu úplně vzdát.  

Pohonný mechanismus se skládá z prstencového permanentního magnetu obsaženého v ložisku talíře a čtyř tlumivek se vzduchovým jádrem na desce šasi gramofonu »Oasis«. Tyto induktory jsou nastaveny a buzeny s nejvyšší přesností na různé fázové úhly. Takto vzniklé magnetické pole otáčí talířem. Dobře vědomi si příčiny špatné pověsti a nepříjemného zvuku gramofonů s přímým pohonem ze 70. a 80. let jsme se bránili přísné regulaci mechanismu přímého pohonu. Místo toho využíváme mnohaletých zkušeností a poznatků, které jsme získali při výrobě našich vlastních „velkých“ gramofonů. Používáme přesné ložisko, které je schopné vyhladit nepatrné kolísání rychlosti pohonu. Výsledkem je plynulost otáčení, která byla u „klasických“ mechanismů přímého pohonu dosud nepředstavitelná.

Náš upínací mechanismus umožňuje rychlé a přesné nastavení hliníkové základny ramene bez jakékoli vůle pro ramena o délce 9 až 10,5 palce. Talíř je vyroben ze speciální slitiny hliníku, mědi, hořčíku a dalších materiálů zabraňujících rezonanci. Horní vrstva talíře z křišťálového skla a šroubovací svorka gramofonu umožňují rychlé pohlcení jakýchkoli vibrací talířem. Konečně tři výškově nastavitelné hroty umožňují přesné vyrovnání a optimální kontakt točny s vámi zvolenou platformou (ačkoli doporučujeme izolační základnu HRS M3).

Oasis, představený v roce 2007, byl prvním Brinkmannovým gramofonem s přímým pohonem a také prvním Brinkmannem, který používal patentovanou technologii motoru „Sinus“. Náš „10th Anniversary Edition“ Oasis obsahuje 10,5 raménko a má vylepšené ložisko přímého pohonu. Lampový zdroj RöNt II je ideálním doplňkem pro »Oasis«Final Edition: omezeno na 100 sekvenčně číslovaných gramofonů: 001/100-100/100
Pohon: přímý pohon
Rozměry: (ŠxHxV)520 x 400 x 125 mm
Hmotnost: 26 kg
Talíř: hmotnost 10 kg, výška 50 mm
Povrch talíře: rovinné leštěné křišťálové sklo (zapuštěná montáž)
Přenosné raménko: dodává se s 10,5 raménkem, základny raménka jsou k dispozici pro 9...10,5'' raménka (montáž raménka k dispozici pro prakticky jakékoli raménko), snadnou a rychlou výměnu a nastavení zajišťuje systém límce.
Dřevěný sokl: makassar vysoký lesk
Součástí dodávky: gramofon, 10,5 raménko, šroubovací svorka na gramofon, výkonný napájecí zdroj, nářadí
Možnosti: přídavné základny ramen, kryt proti prachu

Zpět do obchodu