Zpět do obchodu

Registrace

STATEMENT

 

Náš vlajkový server navržený tak, aby posunul Digitální Audio na novou úroveň. Nejmodernější zdroj pro ty nejnáročnější audiofily.

Nová architektura lineárního napájení
Nové partnerství s Dr. Seanem Jacobsem - nová architektura napájecího zdroje byla navržena výhradně pro Statement. Napájení je distribuováno mezi dvě zařízení, přičemž jedno zařízení obsahuje převodník AC/DC a druhé obsahuje regulační stupeň společně se součástmi serveru.
Výhoda je jasná: regulovaná „čistá“ energie prochází velmi krátkou cestou, pájenou bod od bodu, s nejmenším odporem a vystavením EMI. To zaručuje lepší účinnost ve srovnání s tradiční architekturou, kde se používá samostatný napájecí zdroj - regulovaná „čistá“ energie pak musí projít více překážkami vnitřní kabeláže, výstupních konektorů, kabelu, vstupních konektorů a dalších interních kabelů, než dosáhne svého cíle.

8 nezávislých lineárních drah PSU
Každá kritická součást serveru přijímá své vlastní vyhrazené napájení z jedné z 8 nezávislých napájecích drah, což dále brání křížové kontaminaci součástí. Zvláštní pozornost si zaslouží použití vyhrazeného napájecího zdroje pro každé z vysoce přesných hodin pro Ethernet a USB OCXO, který zajišťuje, že tyto hodiny budou fungovat co nejlépe.

 

Zakázkově navržený Ethernet a USB časovač
Innuos, protože nebyl spokojený se stávajícími návrhy USB a Ethernetu pro opětovné taktování, navrhl pro tento účel vlastní desky. Srdcem designu jsou 3 principy: Použití velmi přesných hodin OCXO pro načasování signálů, extrémní péče při napájení důležitých komponent zabraňujících křížové kontaminaci a extrémně krátké cesty mezi komponenty.
Zatímco použití hodin OCXO není nové, způsob jejich napájení a rozložení desky se ukázaly jako nesmírně důležité pro jejich výkon. Jako příklad byly analyzovány desítky řadičů USB z hlediska toho, jak byly napájeny a taktovány, aby umožňovaly provádění této kontroly externě. Ovladač USB je regulován ne méně než třemi ultra nízkošumovými regulátory a jedním na nezávislé napětí.
Umístění hodin velmi blízko k řadičům prostřednictvím vyhrazené stopy na samotné desce pomáhá zabránit ztrátám v kvalitě signálu, které přicházejí s použitím externích hodinových jednotek.

10 mm CNC obráběné hliníkové šasi
Statement je umístěn v pouzdře z 10 mm silného hliníku opracovaného CNC a není jen hezkou tváří. Silný kovový kryt pomáhá izolovat externí EMI a jeho hmotnost pomáhá tlumit škodlivé vibrace do systému. Použitím konstrukce s dvojitým krytem také pomáhá potlačit vibrační účinky masivního toroidního transformátoru 540 VA v jeho srdci.
Zakázkově navržená základní deska
Základní deska byla plně optimalizována proti rušení EMI na náš vlastní exkluzivní design, odstraněním zbytečných komponent generujících šum, které jsou schopné kompromitovat zvuk. Plně přizpůsobený systém BIOS zajišťuje, že hardware pracuje s nejnižším šumem, aniž by došlo ke snížení výkonu. Poté je na základní desku aplikováno další ošetření EMI, takže EMI je absorbováno spíše než odraženo od ostatních komponent.


Audio výstupy
Digitální výstup: Přetaktovaný USB 2.0 podporující USB Audio Class 2, DoP, Nativní DSD a MQA, Přetaktovaný dedikovaný Ethernetový Port pro Streamer

Konektivita
Ethernet: 2 x zadní panel RJ45 – Bridged Gigabit Ethernet
USB: 2x USB 2.0 (1x přetaktovaný, 1x nepřetaktovaný), 1x USB 3.0 (Backup)

Formáty
CD formát: Red Book
Kompatibilita s disky: CD, CD-R, CD-RW
Audio formát uložených CD: FLAC (nulová komprese), WAV
Audio formáty streamování a přehrávání: WAV, AIFF, FLAC, ALAC, AAC, MP3, MQA na podporovaných DAC

Vzorkovací frekvence: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4KHz. 192kHz, 352.8KHz, 384KHz , up to DSD128 via DoP, Nativní DSD na vybraných DAC
Bitová hloubka: 16bit, 24bit, 32bit

Webové rozhraní: Webové rozhraní pro iOS, Android (4.0 a vyšší) nebo Windows a OS X prohlížeče
Mobilní: Aplikace pro iPhone/iPad, Android a Windows 10

Hardware
CD/DVD mechanika: TEAC Slot-loading mechanika
Pevný Disk: SSD s Vibrační a EMI ochranou
CPU: Intel Quad Core N4200
Paměť: 8GB DDR3 Low-Voltage RAM (4GB Vyhrazeno pro přehrávání z RAM)

Streamování a CD úložiště
UPnP/DLNA: Integrovaný UPnP Server
Streamovací Služby: Qobuz, Spotify Connect, Tidal, Internetové Rádio
Roon Kompatibilita: Roon Core a Roon Bridge
Průměrná doba uložení CD: 5 minut
CD Metadata: FreeDB, MusicBrainz, Discogs, GD3
Kompatibilní Hudební Systémy: Sonos Multi-room Wireless Music System, DLNA/UPnP kompatibilní streamery, USB DAC vyhovující USB Audio Třídy 2, USB DAC podporující DSD skrze DoP protokol, Vybrané USB DAC podporující Nativní DSD

Požadavky
Síť: Internetové připojení pro přístup k metadatům při ukládání CD, Internetové Radio, Streamovací služby a softwarové updaty, Síťový router s alespoň jedním volným ethernetovým portem, Pro některé služby jako Spotify, Qobuz a Tidal je vyžadováno prémiové předplatné

Napájení
Napájecí zdroj: 230V AC / 115V AC – 8x Vnitřní lineární napájecí zdroj
Spotřeba energie: 20W v klidu, 35W ve špičce

Fyzické vlastnosti
Rozměry: Hlavní jednotka: 90 x 420 x 350mm (V x Š x H), Napájení: 110 x 420 x 350 (V x Š x H)
Váha: Hlavní jednotka: 8.2kg, Napájení: 13.4kg
V balení: Innuos STATEMENT Music Server, Napájecí Kabel, 2x 0.3m "umbilical interconnect" propojovací kabely, 2m Ethernetový Kabel, letáček Začínáme

 
Zpět do obchodu