/// SITE UNDER CONSTRUCTION /// Na stránkách se stále pracuje. V případě dotazů volejte tel. v kontaktech...
Zpět do obchodu

Registrace

Prestige One


Qln Prestige One je monitor referenčního kalibru odpovídající úrovni výkonu oceněné řady Prestige.
V souladu se zkráceným designem skříně je Prestige One vybaven stejnou minimální plochou ozvučnice, časovým vyrovnáním a technologií tlumení, jaké najdete v Signature 3, s ještě větší optimalizací, která stanoví nový výkonnostní standard.

Vyhýbka
Pro kompaktní design Prestige One používáme stejnou technologii vyhýbky s konstantní impedancí, jakou najdeme ve zbytku řady Prestige, s jemným doladěním. Zvýšili jsme dynamiku a dokonce i SPL použitím cívek s nižší ztrátou na basovém reproduktoru. Všechny cívky jsou se vzduchovým jádrem a všechny kondenzátory jsou z polypropylenového materiálu. Všechny cívky jsou zapečené, takže jsou dráty slepeny dohromady, aby se snížily vnitřní vibrace. Vyhýbka s konstantní impedancí produkuje rovnoměrnou impedanční odezvu, která usnadňuje zátěž zesilovače (zejména lampové zesilovače) a poskytuje lepší fázovou soudržnost reproduktoru. Vyhýbka je napřímo zapojena, aby byl zajištěn nejlepší kontakt mezi součástmi s co nejmenším počtem kontaktních bodů. Každá součást je měkce lepená, aby se zvýšilo tlumení a minimalizovaly vibrace. 

 

Vnitřní kabeláž
Pro sérii Prestige jsme navrhli vlastní vnitřní vodič. Kabely solid core z čisté mědi stočené kolem polypropylenového jádra, aby se omezilo vícenásobné spojení mezi každým jádrem kabelu. Duální (+) a (-) kabelové části jsou zapečeny v tlumeném kaučuku jako těleso akustické izolace, aby se snížily vibrace a tření mezi každou částí. Izolační materiál je čistý polypropylen bez barevného materiálu, aby se zabránilo negativnímu účinku barvy na izolační materiál.

Reproduktorové Konektory
Pro zajištění nejnižšího možného zkreslení a ztráty signálu jsou použity špičkové konektory WBT Nextgen® s minimem připojovacího materiálů ze stříbra/mědi. Obvykle používáme pouze čistý měděný materiál ale důvodem pro použití postříbřených konektorů místo čisté mědi je to, že zatímco stříbro také oxiduje, poskytuje dlouhodobě čistší povrch připojení. A zatímco běžně používaný pozlacený povrch neoxiduje, tak ale není nejlepší pro kvalitu zvuku.
 

Měniče
Středobasové a výškové měniče byly speciálně vybrány a vyvinuty na zakázku renomovaným dánským výrobcem měničů Scan Speak, který nabízí nejnovější pokročilou technologii měničů 21. století.
Jedinečně potažený kevlarový středobasový měnič s vestavěným měděným prstencem v magnetickém systému nabízí symetrický pohon a vyšší dynamiku středových kmitočtů a zároveň potlačuje intermodulační zkreslení. Výsledkem je pozoruhodná vokální reprodukce a úžasná mikro/makro dynamika díky kompaktnímu designu 2pásmových reproduktorů. Unikátní tweeter "Illuminator" také nabízí vynikající obraz ve všech poslechových pozicích. Jeho velká válcovitá a kopulovitá textilní membrána poskytuje plochou frekvenční odezvu nad 30 KHz s vynikajícím rozptylem mimo osu. Unikátní magnetický systém "AirCirc" a jeho zadní komora dále snižují odrazy a rezonance.

Impedance: 8 ohmů
Výkon zesilovače: 25-250 Watt RMS
Výškový měnič: 25mm wide surround, AirCirc magnet, soft dome
Středobasový měnič: 177mm Kevlar® cone
Citlivost: 87,5 dB SPL 1 Watt 1m
Nízkofrekvenční výkon: -3dB 42Hz
Ozvučnice: Qboard® Technology
Reproduktorové konektory: WBT Single wire
Rozměry: (VxŠxH): 390x265x272
Váha: 14,0 kg každý
Povrchy: Ořech piano, Ořech matt, Bílý satin

Zpět do obchodu