Zpět do obchodu

Registrace

QLN One

The One představuje začátek designu komolé pyramidy Qln. The One debutoval v roce 1981 na CES jako první monitorový reproduktor s komolou pyramidou na světě. Tvar je originální Qln design kombinující estetický výraz s funkčností. Jsme hrdí na to, že můžeme o 40 let později znovu představit tento důležitý reproduktor jako důkaz závazku společnosti Qln k pokročilému designu a dokonalosti v reprodukci zvuku. Neupozorňujeme na naši technickou zdatnost, ale spíše na kus nábytku, který si elegantně najde své místo ve vašem obývacím pokoji. Všechny technické parametry pro kvalitní reprodukci zvuku jsou obsaženy v našich návrzích, ale jejich jedinou úlohou je znovu vytvořit nahranou hudbu z vašeho zdroje. Nesmíme zapomenout, že účelem reproduktoru je připomenout originální zvukovou událost. Naším cílem je poskytnout stejnou emoci, jakou cítíte při poslechu velkého orchestru, smyčcového kvarteta, rockové kapely, jazzového tria nebo vystoupení zpěváka. Právě toto úsilí spolu s jemností a nuancemi hudby se snažíme zachytit. Qln uvažuje o reproduktorech jako o hudebních nástrojích. Víme, že dobrý zvuk závisí na akustické komoře stejně jako akustický nástroj. Ale na rozdíl od hudebních nástrojů zvuk nevytváříme, ale reprodukujeme. Qln vždy hledal tvary a proporce ozvučnic, které zaručí výjimečnou kontrolu vnitřní rezonance, dokonalou akustiku, vynikající stabilitu měniče, fázovou odezvu a snadnou integraci do místnosti. Tím reproduktorem je Qln One.

Ozvučnice
Šikmá přední ozvučnice poskytuje dokonalé časové vyrovnání mezi basovým a výškovým reproduktorem. Skříň ve tvaru komolé pyramidy s minimalizovanou plochou přepážky potlačuje jakékoli stojaté vlny uvnitř skříně a zároveň nabízí vylepšené trojrozměrné zobrazení. Tím, že je konstrukce skříně opět založena na jedinečné technologii Qboard® společnosti Qln, jsou strukturální rezonance výrazně minimalizovány. Bassreflexový port svým tvarem trubky eliminuje turbulence vzduchu. Skříň je silně vyztužena pro tuhost, ale používáme tlumicí podložky pro snížení vnitřních rezonancí, které zkreslují zvuk v časové oblasti. Pro další tlumení vnitřní akustické komory se používá přírodní vlna. Používáme minimum tlumícího materiálu a aplikujeme jej strategicky.

Vyhýbka
Využíváme stejnou technologii výhybky s konstantní impedancí jako u řady Prestige s jemným doladěním pro kompaktní dvoupásmový design. Všechny cívky jsou se vzduchovým jádrem a všechny kondenzátory jsou z polypropylenového materiálu. Všechny cívky jsou zapékané, taktéž kabeláž je slepena k sobě, aby se snížily vnitřní vibrace. Výhybka s konstantní impedancí vytváří stejnoměrnou impedanční odezvu, která snižuje zátěž, kterou zesilovač vidí (zejména elektronkové zesilovače), a poskytuje měniči lepší fázovou koherenci. Výhybka je pevně zapojena pro nejlepší kontakt mezi součástmi s co nejmenším počtem kontaktních bodů. Každý komponent je lepený měkkým lepidlem pro zvýšení tlumení a minimalizaci vibrací.

Měniče
Měniče byly speciálně vybrány a vyvinuty námi společně se skandinávskými výrobci, aby nabízely nejnovější technologii reproduktorů. Středobasový měnič Reed paper cone s vestavěným měděným kroužkem v systému magnetů a titanovou kmitací cívkou nabízí symetrický zátah a vyšší dynamiku ve středním pásmu při současném potlačení intermodulačního zkreslení. Výsledkem je velkolepá reprodukce hlasu a úžasná mikro/makro dynamika, která je u kompaktního 2pásmového reproduktoru neobvyklá. 25mm široký prostorový výškový reproduktor nabízí vynikající vokální prezentaci a vynikající zobrazení v široké poslechové oblasti. Jeho velký ubíraný okraj, vestavěný měděný prstenec a textilní kupolová membrána poskytují plochou frekvenční odezvu nad 30 kHz s vynikajícím rozptylem mimo osu. Zadní akustická komora poskytuje nízkou kompresi a snižuje rezonanci systému výškového reproduktoru hluboko pod bod výhybky.

Kabely a konektory reproduktorů
Vnitřní kabeláž je náš vlastní speciálně navržený kabel optimalizovaný pro použití uvnitř reproduktoru. Všechny komponenty jsou pečlivě ručně vybírány a individuálně testovány na případné odchylky. Terminály WBT z čisté mědi NexgenTM se používají se šrouby pro uchopení.

Impedance: 8 ohmů
Výkon zesilovače: 25-250 Watt RMS
Výškový měnič: 25mm široký surround, měkká kopule se zadní komorou
Středobasový měnič: 176 mm, "Reed paper" kužel
Citlivost: 87,5 dB SPL 1 Watt 1m
Nízkofrekvenční výkon: -3dB 45Hz
Ozvučnice: 21 mm s designem filozofie Qboard®
Reproduktorové konektory: WBT Single wire
Rozměry: (VxŠxH): 390x265x372
Váha: 14,0 kg každý
Povrchy: Ořech piano, Ořech matt, Bílý satén

 

 

 

Zpět do obchodu