Zpět do obchodu

Registrace

Qubic 10


Cílem Qln Qubic 10 bylo vytvořit reproduktor s kombinací vizuálního nadčasového designu a schopnosti přimět vás pouze poslouchat hudbu a ne související technická řešení. Tam, kde jiní předvádějí svá technická řešení, my se je snažíme schovat a představit jen kus hudebního nábytku, který lze pěkně umístit do vašeho obývacího pokoje. Všechna technická řešení jsou k dispozici, ale jejich jedinou úlohou je znovu vytvořit nahranou hudbu z vašeho zdroje. Nesmíme zapomínat, že účelem reproduktoru je připomenout originální zvukovou událost, znovu ji oživit a poskytnout stejné emoce, jaké pociťujeme při poslechu velkého orchestru, smyčcového kvarteta, rockové kapely, jazzového tria nebo jen vokál s klavírem. To je důvod, proč Qln uvažuje o reproduktorech jako o hudebních nástrojích. Víme, že dobrý zvuk závisí na akustické komoře – stejně jako u strunného nástroje. Ale na rozdíl od hudebních nástrojů zvuk nevytváříme, ale pouze reprodukujeme. Společnost Qln vždy hledala tvary a proporce skříněk, které zaručí výjimečnou kontrolu vnitřní rezonance, dokonalou akustiku, vynikající stabilitu měniče, fázovou odezvu a snadnou integraci v místnostech. Jako vždy je zde u Qln celkový funkční design výsledkem nároků na výsledný zvuk.

Skříň
Skříň je vyladěna tak, aby docházelo k přirozenému odvalování bez jakéhokoli zvonění v kroku. Skříň je vyrobena z 21 mm silné HDF desky s vnitřními tlumícími podložkami pro minimalizaci rezonancí materiálu skříně. Skříň je silně vyztužena, aby byla skříň tuhá, a tlumicí podložky nejsou rezonanční, takže skříň neukládá zvuk v časové oblasti. Přírodní vlna se používá pro vnitřní akustické tlumení, protože nejlépe sonduje a má širší frekvenční tlumení vnitřního zvuku. Je volně zabalený, takže neukládáme zvuk do tlumícího materiálu. Používáme minimum tlumícího materiálu a aplikujeme jej tam, kde je to nejvíce nasazené, ve středu a uprostřed skříně je rychlost vzduchu na maximu. Poté můžeme aplikovat minimální tlumicí materiál, abychom dosáhli maximálního tlumení vnitřního zvuku.


Výhybka
Dvoucestná výhybka s minimálním počtem součástek je napevno propojena se špičkovými kondenzátory Mundorf a zapékanými vzduchovými cívkami, aby se zabránilo rezonancím vnitřních součástí a filtrů. Výsledkem je dokonalé načasování v rámci výhybky v celém frekvenčním rozsahu.

Měniče
Měniče byly speciálně vybrány a vyvinuty na zakázku renomovaným dánským výrobcem ovladačů Scan-Speak a nabízí nejnovější technologii reproduktorů. Středobasový měnič s vláknovým kuželem se svým vestavěným měděným kroužkem v systému magnetů nabízí symetrický zátah a vyšší dynamiku ve středním pásmu, současně potlačuje intermodulační zkreslení, což má za následek špičkové zpracování hlasu ve špičkové kvalitě a úžasnou neslyšenou mikro/makro dynamiku v kompaktním dvoupásmovém provedení reproduktoru. 25mm široký prostorový výškový reproduktor nabízí vynikající vokální prezentaci a vynikající zobrazení v široké poslechové oblasti. Jeho velký ubíraný okraj, vestavěný měděný prstenec a textilní kupolová membrána poskytují plochou frekvenční odezvu nad 30 kHz s vynikajícím rozptylem mimo osu. Velká zadní akustická komora poskytuje nízkou kompresi a snižuje rezonanci systému výškových reproduktorů hluboko pod bod výhybky.

Kabely a konektory reproduktorů
Vnitřní kabeláž je naše vlastní, jsou použity kabely se speciálním designem. Speciálně navržený pro použití jako interní reproduktorový kabel. Všechny komponenty jsou pečlivě ručně vybírány a individuálně testovány na případné odchylky. Terminály WBT z čisté mědi NexgenTM se používají se šrouby pro lepší uchopení.

Impedance: 8 ohmů
Výkon zesilovače: 25-250 Watt RMS
Výškový měnič: 25mm široký surround, měkká kopule se zadní komorou
Středobasový měnič: 178 mm, vláknitý kužel
Citlivost: 88 dB SPL 1 Watt 1m
Nízkofrekvenční výkon: -3dB 52Hz
Ozvučnice: 21 mm s designem filozofie Qboard®
Reproduktorové konektory: WBT Single wire
Rozměry: (VxŠxH): 358x210x260
Váha: 12,0 kg každý
Povrchy: Ořech matt

Zpět do obchodu