Zpět do obchodu

Registrace

Sonora

S hrdostí představujeme novou éru v historii Qln. Qln Sonora s širokopásmovým měničem a s přídavným výškovým měničem, který perfektně hraje s nízko napájeným zesilovačem od 5 W a vyšším. Sonora je klasicky navržený vysoce citlivý reproduktor s nejnovější technologií měničů. Zaměřeno na snadnou kontrolu, nízké zkreslení a nerezonanční technologii. Cílem je vytvořit nekomplikovaný zvuk, který se snadno poslouchá a který dobře reaguje i na nejmenší vstupní signál. Jádro Qln filosofie je stále tam. Časově vyrovnané měniče, tichá nerezonující skříň, která hudbě nepřidává barvy. Měniče s extrémně lehkým kuželem s vysokou citlivostí, které lze snadno řídit pomocí malého zesilovače. Vyrobili jsme větší ozvučnici, abychom s takovou membránou dosáhli hlubokých, čistých, nekomprimovaných a přirozených basů s vysokou citlivostí. Elegantní design reproduktorů je uvnitř. Qln Sonora sdílí stejnou DNA jako ostatní reproduktory Qln. Jen jsme to udělali jiným způsobem.

 

Ozvučnice
Ozvučnice je vyrobena z 19 mm silné desky HDF s vnitřními tlumícími podložkami pro minimalizaci rezonancí. Je silně vyztužena, pro maximální pevnost a stabilitu a tlumicí podložky jsou rezonanční, takže skříň neukládá zvuk v časové oblasti. K vnitřnímu akustickému tlumení se používá přírodní vlna, protože zní nejlépe a má širší frekvenční tlumení zvuku uvnitř ozvučnice. Je volně ložená, takže do tlumicího materiálu neukládá zvuk. Používáme minimum tlumicího materiálu a aplikujeme jej tam, kde je nejvíce využíván. Ve středu a uprostřed skříně, kde je rychlost vzduchu maximální. Poté můžeme aplikovat minimum tlumícího materiálu, abychom dosáhli maximálního tlumení vnitřního zvuku.

Vyhýbka
1,5 pásmová vyhýbka s minimálním počtem komponent je pevně propojena s špičkovými kondenzátory Mundorf a vypalovanými vzduchovými cívkami, aby se zabránilo jakýmkoli interním rezonancím komponent. Výsledkem je dokonalé načasování v rámci vyhýbky v celém frekvenčním rozsahu.

Měniče 
Širokopásmový a výškový měnič byly speciálně vybrány a vyvinuty na zakázku renomovanými výrobci v oboru a nabízejí nejnovější pokročilou technologii ovladačů 21. století. Jedinečný lehký osmipalcový širokopásmový měnič s vestavěnými měděnými kroužky v magnetickém systému nabízí symetrický pohon potlačující intermodulační zkreslení. 30 mm široký výškový reproduktor nabízí časové sladění, vynikající vokální podání a vynikající obraz ve všech poslechových polohách. Vestavěný měděný prstenec a textilní kopulovitá membrána poskytují plochou frekvenční odezvu nad 30 KHz. Velká zadní akustická komora poskytuje nízkou kompresi a posouvá rezonanci výškového systému daleko od parametrů vyhýbky. Úroveň je o několik dB nižší než u osmipalcového širokopásmového měniče a přidává jen ty drobné detaily, rozlišení a rozptyl přes 10k, čímž doplňuje širokopásmový měnič.

 

 

Kabely a reproduktorové konektory

Interní kabeláž je náší vlastní speciální konstrukce. Speciálně navrženo pro použití jako vnitřní kabeláž reproduktoru. Všechny komponenty jsou pečlivě ručně vybírány a individuálně testovány na případné odchylky. Šroubovací terminál WBT z čisté mědi NexgenTM jsou vybaveny šrouby s výborným úchopem.

Impedance: 8 ohm
Výkon zesilovače: 5-100 Watt RMS
Výškový měnič: 30mm wave guide, wide surround, soft dome
Širokopásmový měnič: 200mm fullrange, light weight cone
Citlivost: 92 dB SPL 1 Watt 1m
Nízkofrekvenční výkon: -3dB 35Hz
Ozvučnice: 19mm with Qboard® philosophy design
Reproduktorové konektory: WBT Single wire
Rozměry (VxŠxH): 1020x250x300mm
Váha: 29,0 kg každý
Povrchy: Ořech piano, Ořech matt

Zpět do obchodu