Zpět do obchodu

Registrace

RICABLE

 

Celková transparentnost

Klíčovým slovem při konstrukci jakéhokoli Hi-Fi kabelu Ricable je neutralita. Série Invictus, Dedalus, Magnus a Primus mají za cíl vrátit posluchači stejné vjemy, které chtěl umělec vtisknout do své tvorby.
Pevně věříme, že dokonalý kabel by neměl přidat nebo odebrat nic z poslechového zážitku audiofila, natož aby zabarvil signál na vysokých nebo nízkých frekvencích. Nejlepší kabel je "neviditelný" Hi-End kabel, který nikdy neslyšíte.

Uprostřed všeho jte Vy.
Zní to jako hotová věc, ale je opravdu naší nejvyšší prioritou dát klienta do středu všeho. Činíme tak prostřednictvím mnoha výhod a záruk, které společnost Ricable vždy nabízela.

Když jsme viděli skvělé výsledky, které nový vodič MARC © může přinést, náš výzkum se zaměřil na vývoj konektorů, které by mohly vylepšit nové kabely, které jsme vyvíjeli. Je dobře známo, že konektor je ústředním bodem přenosu zvukového signálu, kde použití konvenčních mosazných konektorů může ztratit i 50% výkonu připojení, a proto jsme okamžitě spustili projekt s názvem RCCP. Cílem bylo postavit nové konektory s kontakty z čisté mědi.

Výzva byla obzvláště náročná, protože šlo o přepracování všech konektorů s přihlédnutím k větší měkkosti mědi, která není vhodná pro výrobu konektorů, protože kontaktní body jsou často velmi tenké a mohou být ohýbány.

Po více než dvou letech práce můžeme tvrdit, že je Ricable prvním výrobcem kabelů, který vyrábí celou řadu Hi-Fi audio kabelů (série Invictus) s konektory zcela v mědi a u dvou menších sérií jsou konektory zcela v mědi ve většině výrobků, s výjimkou, kdy bylo nutné použít slitinu mědi a teluru, která je v každém případě mnohem lepším vodičem než mosaz, která se obvykle používá v Hi-Fi konektorech.

Všechny konektory řady Magnus, Dedalus a Invictus jsou navrženy a konstruovány námi a jsou vyráběny jednotlivě pomocí speciální techniky numerického řízení CNC, přizpůsobené pro použití mědi jako suroviny.

Díly, které nejsou vyrobeny z mědi, jako jsou skořepiny a plastové součásti, přijímají řešení ke zlepšení a ochraně kontaktních míst.

Výsledek této pečlivé práce je působivý. Z testů, které jsme provedli, došlo ke zlepšení přenosu elektrických parametrů o více než 40% ve srovnání s mosaznými konektory, což mělo za následek také výrazné zlepšení poslechu.
Všechny konektory jsou pozlacené 24K zlatem se specifickou technikou elektrolýzy zlato/měď, aby se zabránilo korozi a udržel se stálý výkon v průběhu času.

S příchodem nové řady produktů představila společnost Ricable řadu důležitých inovací, předvádějících prototypové práce podporované technickými studiemi, s cílem zvolit materiály a konstrukční techniky tak, aby odpovídaly novým vodičům a konektorům, čímž byla dokončena výroba inovativních a lépe fungujících kabelů pro všechna použití v systému.

Nejinovativnější technologie byly implementovány do série Invictus, nicméně i ty nižší série těží ze studií odvozených z vrcholu řady, aby bylo možné dosáhnout vzrůstající kvality z hlediska potřeb a charakteristik.
Níže jsou uvedeny nejdůležitější technologické inovace týkající se konstrukční geometrie, izolace a stínění.

Nová geometrie
S příchodem nových vodičů MARC © jsme vyvinuli nové způsoby konstrukce vícevodičových svazků a nová pravidla pro propojení s izolátory a stíněním. Cílem je zlepšit elektrické specifikace, které mají v závislosti na typu zvukového kabelu největší vliv na zvukový výstup. Zejména jsme studovali specifické vodivé povrchy pro typ vodičů a detorzních svazků s klikovým systémem, které umožňují kroucení bez protahování vodičů.

Nová izolace
Do dielektrických a nedielektrických izolátorů jsme vložili nové materiály, které se obecně nepoužívají při výrobě kabelů Hi-Fi, jako ukázku našeho přístupu k nekonvenčním experimentům. Mezi hlavní inovace patří použití nových termoplastických sloučenin, které umožňují lepší dielektrické specifikace než polyethylen a větší flexibilitu než PVC, stejně jako lepší zachování charakteristik kontaktní mědi. Další důležitou novinkou je zahrnutí materiálu na bázi germania do některých modelů, který působivě potlačuje hluk pozadí ve zvukovém signálu (systém RNR).

Nové stínění
Vývojové práce na stínění nové řady byly pokračováním minulých studií. V každém projektu jsme identifikovali, jaké stínění bylo nejúčinnější, a to jak z hlediska struktury, tak z hlediska materiálu, aby bylo možné určit stínění maximálně efektivní.

Před více než dvěma lety jsme do našich napájecích kabelů zavedli vodiče AM-RCC a výsledek byl mimořádný. Od té doby pracujeme na dalším zdokonalování, protože i když výsledek byl již velmi dobrý, vždy je nějaký prostor pro zlepšení.

Z těchto studií se zrodil nový MARC ©, zkratka Multicore Anneals RicableConductor, která charakterizuje celou produkci. Magnus, Dedalus a Invictus.

Díky provedeným vylepšením bylo možné vyrobit měděný vodič o čistotě 7N (99,99999%) tvárnější než ten předchozí, a to díky snížení zrn na metr o 25% ve srovnání s AM-RCC. Tato implementace výroby vedla k hladším, tažnějším pramenům s menším průměrem na povrchu.


Výsledné výhody jsou následující:

1. Více suroviny:
Dráty vodičů jsou tenčí a ve větším množství, se stejným průřezem a v důsledku toho máme se stejnou povrchovou plochou vodiče větší množství mědi

2. Skin Efekt:
Zvýšením počtu vodičů kabelu a snížením počtu zrn ve zpracované mědi s následným zhutněním povrchu se dosáhne podstatného snížení Skin Efektu, což je u zvukových aplikací jednou z příčin velké degradace akustického signálu .

3. Elektrický odpor:
Dalším účinkem zmenšení průměru vodičů s výsledným zvýšením množství samotné mědi je to, že se také značně snížil elektrický odpor.

4. Flexibilita:
MARC © Copper kromě akustických a elektrických výhod zlepšil flexibilitu kabelů až o 70% ve srovnání s OFC Copper.

5. Akustika:
Nové zpracování MARC © spolu s dalšími zavedenými inovacemi přináší ve zvuku větší transparentnost, lepší detail, charakterističtější zvukovou scénu, to vše při zachování neutrality, která vždy odlišovala naši produkci.

do E-SHOPu

 

 

INVICTUS

Po více než roce studií, výzkumu a úsilí o zdokonalení vodičů, izolací, stínění a konektorů, hledají...

DEDALUS

Řada Dedalus představuje nejlepší poměr mezi výkonem a cenou pro Hi-End instalace. Design je přímo o...

MAGNUS

Navrhování řady Magnus bylo skutečnou výzvou, protože jsme chtěli vytvořit řadu Hi-End kabelů za kon...

PRIMUS

Na úkor názvu, který by naznačoval opak, je Primus nejnovější produkcí Ricable. Ale jeho geneze je j...

HDMI

Kabely HDMI jsou nejoblíbenější a nejznámější audio / video kabely a používají se k přenosu digitáln...

Custom

Už jste někdy potřebovali kabel „na míru“, abyste navrhli ideální hi-fi systém pro váš domov?Ricab...

6 položek celkem
Zpět do obchodu